Gebze Koç Oto Ekspertiz Farkı

Öncelikle oto ekspertiz firması hakkında yapılan yorumlara dikkat edebilirsiniz. Ekspertiz firmasının bulunduğu yerde küçük çaplı bir araştırma yapabilirsiniz. Özellikle google, facebook gibi sosyal kanallarda yoruma açık sayfaları tercih edebilirsiniz. Herkesi mutlu etmenin zor olduğunu unutmayın. Fakat doğruluk değeri olmayan sahte yorumları ayırt etmelisiniz. İşi ile öne çıkan firmaları tercih etmelisiniz. Marka, fiyat vs güvenden daha önemli değildir. Organik bağları olan firmaları internet ortamında afişe eden bir çok kullanıcı bulunuyor. Bu yorumları dikkate alabilirsiniz.

Bu konuda bir çok ekspertiz firması farklı uygulamada bulunuyor. Gebze KOÇ OTO EKSPERTİZ olarak bizler; aracın airbagleri dahil ful ekspertiz yapıyoruz. Aslında biz aracı kendimiz alacakmış gibi inceliyoruz. Satıcının ekspertiz yapılırken kim olduğunu dahi sormuyoruz. Onbinlerce mutlu müşterimiz şeffaflığımıza güveniyor ve ilimizden alacakları her araç için mutlaka firmamıza geliyorlar. Bazı değerli müşterilerimiz ise sadece Gebze ve Kocaeli'den geçerken çayımızı içmeye uğruyorlar. Herkesi bekleriz.

Bu konu suistimale açıktır. Fakat biz aracın o anki durumunu net olarak söylüyoruz. Aynı gün başka bir ekspertiz raporu alan ve soluğu yanımızda alan kimse olmadı. Fakat aylar önce aldığı raporla araç satmak isteyenlere güvenip güvenmemek elinizde. Aracı alacağınız gün ekspertize götürmekte fayda olacaktır.

İkinci el araçların motor durumunu, yürüyen aksamlarının yıpranma paylarını, boya ve kaportasında yapılan işlemleri görebilmek için ekspertiz yaptırabilirsiniz. Ancak genellikle satıcının aracın kazasız olduğunu söylemesi ya da araçta bir sıkıntı bulunmadığını belirtmesi gerçeği yansıtmamaktadır. Bu nedenle siz de kullanıcısı olacağınız aracın gerçek değeri ve durumunu bilmek için ekspertiz yaptırmalısınız.

Bizler aracın bulunan problemlerini söylüyoruz. Ancak bu aracı alın ya da almayın demeye hakkımızın olmadığını biliyoruz. Fakat bariz bir yalan beyan varsa; alıcıyı bu konuda uyarıyoruz. Aracın ekspertiz raporundan bakarak aracın problemlerini siz de anlayabilirsiniz. Bu güne kadar bazı alıcılar raporumuzu aldıktan sonra aracı almaktan vazgeçmiştir ya da fiyatı konusunda tekrar pazarlık yapmışlardır.

Hayır değil. Çünkü aracın satıcısı TRAMER kaydına sokmadan aracı tamir ettirmiş olabilir. Piyasada çok sayıda pert kaydı olan araç vardır. Bunları TRAMER den sorgulayabilirsiniz. Fakat kaza sonucu toplatılıp satılan daha fazla araç olduğunu söyleyebiliriz. Detaylı ekspertiz yaptırmadan bu araçlarla ilgili bir kanaat sahibi olmak çoğu zaman mümkün olamamaktadır.

Farkımız Nereden Geliyor?

20 yıllık otomotiv sektöründe yer almak ve uzun yıllardır ekspertiz hizmeti vermekten gelmektedir. Bu güne kadar yaptığımız ekspertizler içinden gözümüzden kaçan çok az kusur var diyebiliriz. Bunlarında bazılarının karşı tarafın art niyetli olduğu için ortaya çıktığını biliyoruz. İnternet ortamında hakkımızda yazılan olumsuz yorum neredeyse bulunmamaktadır. Bu da bizim en büyük farkımızdır diyebiliriz.

Koç Oto Ekspertiz olarak gelen her araca aynı şekilde ekspertiz yapmaktayız. Fiyat olarak piyasanın üçtebir ücret alarak gerçekleştirdiğimiz ful ekspertiz; DYNO, yanal kayma testi, fren testi, hidrolik kontrolleri, süspansiyon testi, airbag testi, elektrik ve elektronik aksam kontrol testi, karter, silindir kapak, conta, kaporta, boya, şanzıman, araç beyin vb. neredeyse aracın tüm kullanılan parçaları kontrol edilir ve raporlanır.

Araç ve ruhsat bilgilerini mutlaka kontrol ediniz. Aracı güvendiğiniz bir yerde ekspertiz yaptırınız. Aracın ücretini noterde alım satım anında ödeyiniz. Kötü niyetli satıcıyı tespit etmek için hakkında bir araştırma yapın.

Aracı alacağınız ilde ve noter satışı yapılmadan önce ekspertiz yaptırmalısınız. Aracın ücretini ekspertiz anında yanınızda bulundurmamaya dikkat ediniz.

TOP