Gebze Koç Oto Ekspertiz, boya kaporta testi ekspertizliği için en gelişmiş teknolojiyi kullanır.

  • Aracın tüm boyalı parçaları tek tek ölçülür.
  • Araçtaki boyalı parçalar tespit edilir ve değişen kontrolü yapılır.
  • Lokal boyaların gözden kaçmaması için ultrviyole ışık testi yapılır.
  • Marşpiyel kontrolü ve boya kalınlığı ölçülüp rapor edilir.
  • Değişen ve boyalı parçalar ekspertiz raporunda açıkça belirtilir.
0536 033 01 69 ya da BİZE ULAŞIN

Araçlarda Boya ve Kaporta Testi

Araç sahiplerine öneriler!

Sürücüler Nelere Dikkat Etmelidir!

Ülkemizde ikinci el araç alınırken en çok dikkat edilen bölüm kaporta bölümüdür çünkü alacağınız araç daha önceden kaza geçirmişse bu durumu bilmeden araç alıyorsanız ilerleyen yıllarda maddi anlamda en çok zararı bu bölümde yaşarsınız ayrıca kazalar sonucunda oluşan büyük çaplı hasarlar yolcu güvenliğini de tehdit etmektedir. Birçok satıcının hasar durumunu saklayarak araç satışını yaptıklarını ve bu durumun sonradan anlaşılmasıyla yaşanan mağduriyetlere sıkça şahit olunmuştur.

Gebze Koç Oto Ekspertiz uzmanları aldıkları eğitimlerle sizi bu mağduriyetlerden kurtararak değerinde ve güvenlikli araç almanızı sağlar. Aracın kaporta bölümünde değişen boyanan ya da orijinal çıkışı dışında hasar sonrası müdahale görmüş parçalarının tespit ve kontrolleri yapılır.

Boya kaporta testi, aracınız milimetrenin binde biri hassasiyetindeki cihazlarla Dynomoss uzmanları tarafından yapılmaktadır. Bu test esnasında; boyanan parça kontrolü, değişen parça kontrolü, gövde kontrolü, tampon travers kontrolü, çamurluk, arka bagaj, tavan ve kapılar, iç direk, marşpiyel, stepne havuzu, ön ve arka panel kontrolleri, araç şasi kontrolleri gerçekleştirilir. Bu ölçümler sonucunda araca fabrika çıkışı dışında herhangi bir boya yapılıp yapılmadığı, değişen bir parçası olup olmadığı belirlenir ve yapılan işlemler varsa bunların nedenleri ve içeriği raporlanarak alıcıya sunulur.

TOP